Šis straipsnis yra apie taip vadinamus „sąžiningos prekybos“ arba paprasčiau – Fair trade produktus. Net nesu tikra, kaip tai paveiks nuo pokyčių vaiko teisių srityje įsitempusį socialinių darbuotojų mąstymą – ar dar labiau sudirgins- “vyksta gi ir dar svarbesnių dalykų!” ar kaip tik leis pailsėti ir atsitraukti.
Jau ilgokai norėjau pasidalinti Fair trade tema būtent šioje svetainėje, kadangi Fair trade laikysena man yra labai susijusi su mano pačios kaip socialinės darbuotojos laikysena. Svarstau sau, ką man reiškia dažnai sakoma frazė „na socialiniam darbui tai jau reikia pašaukimo“. Taip, man atrodo, reikia, kaip ir labai daug kitų profesijų. Man socialinio darbo profesija yra labai susijusi su laikysena, kad su žmonėmis būtų elgiamasi humaniškai, oriai, atsižvelgiant į jų individualią situaciją. Kad jie gautų pagalbą ten, kur sunkiau judėti patiems. Ir tai apima įvairias mano gyvenimo sritis.
„Šiandien išgerk kavos, kuri neskriaudžia pupelių rinkėjų“
Šį rytą tikriausiai gėrėte kavą iš pupelių, kurios užaugintos Kenijoje. Kur 150 žmonių dirbo nuo aušros iki sutemų ir gyvena iš 1$ per dieną. Jau teko girdėti tokių istorijų? Gėda pasidaro sužinojus, jog 21 amžiuje pasaulyje vis dar yra 21 milijonas asmenų – vyrų, moterų, vaikų, kurie yra priverstinio darbo aukos. Na taip, mes visi privesti tam tikra prasme dirbti, tačiau šie žmonės priversti dirbti bet kokiomis sąlygomis, už bet kokį užmokestį, be jokio pasirinkimo, tiesiog tam, kad išgyventų. Tačiau tai tik vienas iš pavyzdžių, kokiais simptomais pasireiškia nesąžininga prekyba bei gamyba. Skaitykite daugiau...