Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo pakeitimuose, kurie įsigaliojo 2015 m. sausio 1 d. keitėsi keli būtent socialiniams darbuotojams aktualūs dalykai.
Visų pirma pakeistas socialinio darbo apibrėžimas „Socialinis darbas yra profesinė veikla, kuri įgalina žmones, šeimas, bendruomenes ir visuomenę spręsti tarpusavio santykių ir socialines problemas, skatindama socialinę kaitą, gerindama gyvenimo kokybę ir stiprindama solidarumą bei socialinį teisingumą.“ Žinoma galima ginčytis, kad „kaip bepavadinsi, taip nepagadinsi“, bet jeigu siekiame socialinio darbo profesionalumo, pokyčių visuomenės supratime, kas tai yra socialinis darbas, labai svarbu, kad naujame apibrėžime atkreipiamas dėmesys į įgalinimą ir kad tik įgalindami asmenis, galime siekti pokyčių jų gyvenimuose.
Taip pat labai svarbu paminėti, kad atskiriama, jog socialinį darbą dirba tik socialiniai darbuotojai ir tik jie turi tokią funkciją. Visi kiti specialistai, kurie prisideda prie socialinių paslaugų teikimo yra įvardijami kaip socialinių paslaugų srities darbuotojai. Šis pokytis taip pat padeda atskirti ir išgryninti socialinių darbuotojų identitetą ir jų, kaip savo srities profesionalų, vaidmenį.