|
Norime jums pristatyti Krikščioniškų socialinių iniciatyvų Forumo atliktą tyrimą "Paslaugų poreikis socialiai pažeidžiamiems, niekur nedirbantiems ir nesimokantiems ar turintiems riziką tokiais tapti jaunuoliams".
Tyrimo atsiradimo kontekstas: Krikščioniškų socialinių iniciatyvų Forumo organizacijos, dirbančios su sudėtingiausiu – nedirbančiu, nesimokančiu, nemotyvuotu – jaunimu, susiduria su situacija, kai nuolat tenka įrodinėti jų teikiamų paslaugų reikalingumą. Neretai tiek iš mokytojų, tiek iš sudėtingose situacijose esančių jaunuolių artimųjų arba globėjų šios organizacijos sulaukia prašymų padėti tokiems jaunuoliams. Tačiau dažnais atvejais finansavimą galinčios suteikti institucijos teigia, jog svarbu įrodyti tokių paslaugų reikalingumą. Šis tyrimas yra vienas iš bandymų surinkti objektyvią informaciją apie poreikio kompleksiškumą. Toks visapusis situacijos įvertinimas suteiks argumentų ir prisidės prie savivaldybių finansavimo planavimo, kuris būtinas paslaugų teikimui bei, esant poreikiui, ir jų plėtrai.
Kviečiame skaityti tyrimą, tikimės jis padės geriau suprasti sunkumus patiriančių jaunų žmonių situaciją bei tyrimo rezultatai taps įrankiu atstovauti paslaugų jaunimui būtinybę.
Jūsų komentarais ir įžvalgomis bus pasidalinta su tyrimo autoriais - tad drąsiai komentuokite!
Socialiniais darbuotojais, kurie dirba su šeimomis, vis garsiau kalba, kad neretais atvejais paslaugas tenka teikti šeimoms, kuriose suaugusiems šeimos nariams, t. y. tėvams, įtariami arba nediagnozuoti psichikos sutrikimai. Tokia tėvų būklė daro įtaką paslaugų teikimo ir socialinio darbo efektyvumui. Todėl labai svarbu, kad tiek socialiniai darbuotojai, tiek kiti pagalbos šeimoms teikėjai sugebėtų atpažinti galimus sutrikimus, žinotų, kaip reaguoti į klientų elgesį esant įtarimams dėl vienokių ar kitokių psichikos sutrikimų, kaip planuoti darbą su šeima ir pan.
Žinant su kokiais sunkumais susiduria socialiniai darbuotojai, buvo suburta praktikų grupė, kuri parengė metodines rekomendacijas savivaldybių administracijų vaiko teisių apsaugos skyrių specialistams ir socialiniams darbuotojams, dirbantiems su nepilnamečių tėvais, kuriems diagnozuotas (ar įtariamas) psichikos sutrikimas (-ai). Rekomendacijas galima rasti Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos interneto puslapyje.
Straipsnyje aptariama tarptautinio socialinio darbo samprata, nagrinėjami tarptautinio socialinio darbo ypatumai dirbant su pabėgėliais ar prieglobsčio prašytojais Lietuvoje ir Švedijoje. Nagrinėjant tarptautinį socialinį darbą su pabėgėliais ar prieglobsčio prašytojais atskleidžiami organizacijų, dirbančių su tiksline grupe, bendradarbiavimo ypatumai, iššūkiai ir trūkumai. Pateikiamos ir analizuojamos tarptautinio socialinio darbo su pabėgėliais ar prieglobsčio prašytojais etinės dilemos. Straipsnį galite rast čia
Šiame straipsnyje pateikiami kokybinio tyrimo rezultatai. Dėmesio centre yra socialinių paslaugų prieinamumas šeimoms ir galimybė gauti pagalbą. Straipsnyje atsiskleidžia dvi skirtingos tradicijos ir požiūriai darbui su šeimomis. Tai sąlygoja skirtingas teikiamas paslaugas, šeimų, darbuotojų požiūrius ir tarpusavio santykius. Lietuvos ir Nyderlandų šeimos, socialiniai darbuotojai ir ekspertai dalinasi savo patirtimi, pamąstymais ir galimybėmis tobulinti paslaugų prieinamumą šeimoms.
Lietuvoje socialinis darbas ir jo profesijos atstovai susiduria kasdieninima gyvenime su iššūkiais. Straipsnyje pristatoma kokybinio tyrimo rezultatai, kurie analizuoja ir kalba apie socialinio darbuotojo buvimą tarp kitų profesijų atstovų. Dažnai socialinio darbo specialistams yra keliami nepagrįsti, neadekvatūs, jų profesinės veiklos esmės neatitinkantys reikalavimai. Straipsnyje paliečiama socialinio darbuotojo kasdienybė, vadovų požiūris ir buvimas tarp kitų specialistų.
|